Müncheni Magyar Katolikus Egyházközség |
||
2023. november 19. |
ÉRTESÍTŐ |
A–év 40. évfolyam 15. szám |
|
a müncheni Szent Erzsébet-templomban, Breisacherstr. 9/a
NOVEMBER 19. ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP
10.30–11.00 Gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság (Nadj Mária)
11.00–12.00 Ünnepélyes szentmise † Dr. Cserháti Ferenc püspök l.ü.
Celebráns Ft. Buchmüller István és Merka János plébános
Lektor Szarvas Erzsébet (Péld 31, 10–31; 1 Tessz 5, 1–6; Mt 25, 14–30)
Orgonista Szócska Sára
Zsoltárválasz Boldog az az ember, * aki féli az Istent
Magyar nyelvű szentmise Landshuton, † Hevele Imre és elhunyt
szülei és családtagjai l.ü.
vasárnap, november 19-én 17.00-kor a St. Johann-templomban,
Alte Regensburgerstaße 43. Celebráns: Merka János plébános
10.30–11.00 Gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság (Máriássy Zsuzsa)
11.00–12.00 Ünnepélyes szentmise † Bauer Jenő
Celebráns Merka János plébános
Lektor Obernig Petra (Ez 34, 11–17; 1 Kor 15, 20–26. 28; Mt 25, 31–46)
Orgonista Szócska Sára
Zsoltárválasz Az Úr nékem pásztorom, * ínséget nem kell látnom.
Magyar nyelvű szentmise Rosenheimban
2023. november 26-án 13.00-kor a St. Josef-templomban,
Innstraße 4. Celebráns: Merka János plébános
10.30–11.00 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság (Geng Margit)
11.00–12.00 Ünnepélyes szentmise †Sándor Lajos l.ü.
Celebráns Merka János plébános
Lektor Czumbel Krisztina (Iz 63, 16b–19b; 64, 1–8; 1 Kor 1, 3–9; Mk 13, 33–37)
Orgonista Szócska Sára
Zsoltárválasz Téríts meg minket, Istenünk,* ragyogtasd ránk arcodat, és szabadok leszünk
Mise
után rózsafüzér titokcsere
Általános
havi imaszándék: Imádkozzunk, hogy a
fogyatékkal élők kerüljenek a
társadalom figyelmének
középpontjába, és
hogy az intézmények
kínáljanak olyan programokat, amelyek
lehetővé teszik
aktív részvételüket
Magyar nyelvű szentmise Waldkraiburgban december 3-án 16.00-kor
a Christkönig templomban, Karlsbaderstr. 1.
Celebráns: Merka János plébános
DECEMBER 10. ADVENT 2. VASÁRNAPJA
10.30–11.00 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság (Poszet Katalin)
11.00–12.00 Ünnepélyes szentmise † Mekker Árpád - Egyházközségünk volt világi munkatársa, valamint Oláh Ilona l.ü. + (egy szándék HG)
Celebráns Ft. Dr. Gruber László és Merka János plébános
Lektor Szarvas Erzsébet (Iz 40, 1–5. 9–11; 2Pét 3, 8–14; Mk 1, 1–8)
Orgonista Szócska Sára
Zsoltárválasz Uram, mutasd meg nékünk irgalmas szívedet, * üdvösségedet add meg nékünk!
– Adventi lelkinapunk programja –
11.00–12.00 Szentmise - 1. elmélkedés a Szent Erzsébet-templomban
12.30–14.30 Ebédszünet, kávészünet (közös ebéd, Oberföhringer Str.40.)
14.30–15.15 2. elmélkedés a misszión
15.15–16.00 gyóntatás, rózsafüzér ájtatosság
16.00–16.45 3. elmélkedés, áldás, elbocsátás
Lelkinapunk vezetője: Ft. Dr. Gruber László, szentesi plébános - Elmélkedéseinek címe: „Várni,de kire vagy mire?”
10.30–11.00 Karácsonyi gyóntatás és rózsafüzér ájtatosság (Stifner Adrienne)
11.00–12.00 Ünnepélyes ifjúsági szentmise †Pink Mihály l.ü.
Celebráns Merka János plébános
Lektor Ministránsok (Iz 61, 1–2a. 10–11; 1 Tessz 5, 16–24; Jn 1, 6–28
Közreműködnek a DurMolJk Tepfenhart-Adolf Tímea vezetésével
SZENTMISE UTÁN KARÁCSONYI ÜNNEPSÉG A SZENT ERZSÉBET TEMPLOMBAN
Magyar nyelvű szentmise Landshuton,
vasárnap, 17-én 17.00-kor a St. Johann-templomban,
Alte Regensburgerstaße 43. Celebráns: Merka János plébános
a Magyar Katolikus Misszión, Oberföhringer Straße 40.
Vasárnap, november 19. Árpád-házi Erzsébet, Zsóka
Hétfő, november 20. Jolán, Bódog, Bulcsú
16.30–18.00 Égig érő fa - tanulócsoport - (magyar nyelv és irodalom)
18.30–20.00 Komámasszonyok-néptánccsoport
Kedd, november 21. Szűz Mária bemutatása, Olivér
16.00–18.00 Bébi- Mami Kör
Szerda, november 22. Cecília, Cicelle, Célia
18.30–21.15 Regös-néptánccsoport
Csütörtök, november 23. I. Kelemen pápa, Kolumbán
18.00–20.00 Ifjúsági énekkarunk, a DurMolJk próbája
20.00–22.00 Színkör (minden érdeklődőt szeretettel várunk)
19.00–21.30 Széchenyi Kör: Hedrey Ildikó (München) előadása
„Valahol Európában”
Szombat, november 25. Alexandriai Katalin, Liza
14.00-17.30 Cserkészfoglalkozás
Magyar nyelvű szentmise és találkozó Erdingben, november 25-én 16.00–tól
a Johannes-Hausban, Kirchgasse 5. Celebráns Merka János plébános.
Internet: www.erdingi-magyarok.de
Hétfő, november 27. Amina, Virgil, Virgínia
16.30–18.00 Égig érő fa - tanulócsoport - (magyar nyelv és irodalom)
18.30–20.00 Komámasszonyok-néptánccsoport
Kedd, november 28. Marchiai Jakab, Stefánia
16.00–18.00 Bébi- Mami Kör
Szerda, november 29. Ilma, Taksony, Filoména
18.30–21.15 Regös-néptánccsoport
Csütörtök, november 30. András apostol, Andrea, Andor
18.00–20.00 Ifjúsági énekkarunk, a DurMolJk próbája
20.00–22.00 Színkör (minden érdeklődőt szeretettel várunk)
Péntek, december 1. Elza, Blanka, Natasa
Elsőpéntek, egésznapos beteglátogatás
16.00–17.30 Szentmise, szentségimádás, Imakör missziónk házi kápolnájában
Szombat, december 2. Melinda, Aurélia, Vivien
Egésznapos ministránskirándulás Salzburgba
Vasárnap, december 3. Xavéri Ferenc, Olívia
Hétfő, december 4. Damaszkuszi János, Borbála, Barbara
18.30–20.00 Komámasszonyok-néptánccsoport
Kedd, december 5. Vilma, Csaba, Sába, Sebő
16.00–18.00 Bébi- Mami Kör
Szerda, december 6. Miklós, Leontina, Gyopárka
18.30–21.15 Regös-néptánccsoport
Csütörtök, december 7. Ambrus, Ambrózia, Agaton
13.45–14.15 Szentmise missziónk házi kápolnájában
14.15–17.00 Szeniorok Klubja: „Jöjj el, édes Üdvözítőnk” címmel adventi gyertya-gyújtás és énekek, Mikulás-ünnepség. Délutáni találkozónkon tea, kávé sütemények mellett lehet beszélgetni és szórakozni. Összejövetelünkre szeretettel várunk minden nyugdíjas korú érdeklődőt.
16.00–17.00 Bibliakör: Atyádat és anyádat tiszteld!
18.00–20.00 Ifjúsági énekkarunk, a DurMolJk próbája
20.00–22.00 Színkör (minden érdeklődőt szeretettel várunk)
Szombat, december 9. Natália, Filótea, Valéria
14.00-17.30 Cserkészfoglalkozás
Hétfő, december 11. Advent 3. vasárnapja, I. Damazusz, Árpád
18.30–20.00 Komámasszonyok-néptánccsoport
16.00–18.00 Bébi- Mami Kör
Szerda, december 13. Lúcia, Luca, Otília
18.30–21.15 Regös-néptánccsoport
Csütörtök, december 14. Keresztes János, Szilárda, Bertold
18.00–20.00 Ifjúsági énekkarunk, a DurMolJk próbája
20.00–22.00 Színkör (minden érdeklődőt szeretettel várunk)
Péntek, december 15. Valér, Detre
16.00–17.30 Szentmise, szentségimádás, Imakör missziónk házi kápolnájában
Szombat, december 16. Etelka, Aletta
Erdingi magyarok szentmiséje és karácsonyi ünnepsége
Fraunbergben, a St. Florian - templomban
december 16-án 16.00–tól. Celebráns: Merka János plébános
Internet: www.erdingi-magyarok.de
Vasárnap, december 17. Lázár, Olimpia
ELŐZETES: Dec. 24-én az éjféli szentmise 21.00 kor kezdődik, délelőtt 11.00 órától nem lesz szentmise. 25-én és 26-án a szokásos időpontban, 11.00 órakor kezdődnek a szentmisék. Dec. 31-én az év végi hálaadó és egyben előesti szentmise 17.00- kor kezdődik, a délelőtti szentmise ezúttal is elmarad.
Jövő évi elsőáldozásra és bérmálkozásra jelentkezés
legkésőbb november 25-ig.
Impressum: Ungarische Katholische Gemeinde – Magyar Katolikus Egyházközség
D–81925 München, Oberföhringer Straße 40.
Tel.: 089/ 2137 74230 Fax: 089/2137-274234
E-mail: Ungarische-Gemeinde.Muenchen@eomuc.de,
http://www. ungarische-mission. de
Verantwortlich – Szerkesztő és felelős kiadó: Merka János plébános